TΟ ΕΠΙΣΗΜΟ BLOG ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ ΕΥΗΝΟΣ - ΚΑΛΥΔΩΝΑ

Κυριακή 5 Σεπτεμβρίου 2010

ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕ 3-1.

Χθες και ώρα 19:00 διεξήχθη ο αγώνας κυπέλλου της ομάδας με αντίπαλο το Γ.Ο.Μ. στο Eνωσιακό γήπεδο Μεσολογγίου.

Η προσπάθεια της ομάδας μας δεν στέφθηκε με επιτυχία μιας και ηττήθηκε με σκορ 3-1.
Ο αγώνας ξεκίνησε μοιρασμένος. Στο 20’ λεπτό όμως μετά από μια φάση που δεν μύριζε γκολ ο επιθετικός του ΓΟΜ Τέγας Γ., τσίμπησε την μπάλα με το κεφάλι και έκανε το 1-0.
H ομάδας μας κατέφερε με τον Πιστιόλη Κώστα στο 30’ να φέρει και πάλι στα ίσια το παιχνίδι, κάνοντας το 1-1.
Όμως στο 35’ ο Πίτσικος Δ. με ένα ψιλοκρεμαστό σουτ κάνει το 2-1 για τους γηπεδούχους. Με αυτό το σκορ έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με διάθεση από την ομάδα μας να πάρει την πρόκριση. Όμως στο 70’ λεπτό ο Νικολόπουλος Γ. κάνει το 3-1 και έτσι χάθηκαν οι ελπίδες για πρόκριση.

Από εδώ και πέρα η ομάδα μας θα επικεντρωθεί στο πρωτάθλημα ώστε να πετύχει το στόχο της φετινής της χρονιάς.
Ο προπονητής της ομάδας μας Γιώργιος Καραπαπάς εξέτιε ποινή και στον πάγκο της ομάδας μας ήταν ο Κώστας Ξηρός. Όμως αυτό δεν εμπόδισε τον προπονητή μας να έχει ρόλο στην καθοδήγηση της ομάδας μας κατά τη διάρκεια του αγώνα.