TΟ ΕΠΙΣΗΜΟ BLOG ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ ΕΥΗΝΟΣ - ΚΑΛΥΔΩΝΑ

Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2010

ΑΓΓΛΙΚΟ ΣΚΟΡ... ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ 4-3

Αγώνας με πολλά γκολ και μεγάλες συγκινήσεις. Η ομάδα μας αν και κατάφερε να πετύχει 3 γκολ εκτός έδρας και να προηγείται στο ημίχρονο, δεν κατάφερε τελικά να πάρει θετικό αποτέλεσμα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.
Ήταν ένα όμορφο παιχνίδι με την ΕΝΩΣΗ να έχει τον έλεγχο του αγώνα. Παρότι που ηττήθηκε βγήκαν θετικά συμπεράσματα από την απόδοση των παιχτών, μιας και για τους περισσότερους ήταν η πρώτης τους εμφάνιση σε αγώνα πρωταθλήματος. Επίσης ο μέσος όρος ηλικίας των παικτών που αγωνιστήκαν ήταν κάτω των 18 ετών και ο παράγοντας που έπαιξε σημαντικό ρολό στην ήττα, ήταν τα λάθη απειρίας.

Επίσης και οι δυο ομάδες τέλειωσαν τον αγώνα με 10 παίχτες .
Η ΕΝΩΣΗ αγωνιζόταν από το 64΄ με λιγότερο παίχτη, όταν ο Φλώρος Γ. αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για αντιαθλητικό παιχνίδι.
3΄ λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Ηρακλής Αστακού, να μείνει με 10 παίχτες όταν στο 67΄ ο Τζακώστας αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρίες στον διαιτητή.

Το φιλμ του αγώνα.

Στο 11΄ μετά από ωραία μπαλιά του Δαδάνη ο Αναγνωστόπουλος με ψιλοκρεμαστό πλασέ κάνει το 0-1 για την Ένωση.

Στο 22΄ μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή, οπού ο Δασκαλάκης απέκρουσε δύσκολα με τα πόδια, το δυνατό σουτ του Τζακώστα.

Στο 24΄ ο Πιστιόλης κάνει μια ωραία ενέργεια και με σουτ στέλνει την μπάλα στο παράθυρο και κάνει το 0-2 για την Ένωση.

Στο 27΄ ευκαιρία για την Ένωση να κάνει το 0-3, αλλά ο Μαλιγιάννης απέκρουσε με υπερένταση το σουτ – βολέ του Δαδάνη.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό γρήγορη αντεπίθεση του Ηρακλή και ο Κοτρότσος με σουτ μέσα από την περιοχή μειώνει σε 1-2.

Στο 33΄ ο Ηρακλής κερδίζει ένα φάουλ οπού εκτελείτε γρήγορα και ο Κοντοζήσης κάνει με σουτ το 2-2.

Στο 35΄ νέα χαμένη ευκαιρία για τον Ηρακλή. με τον Κοτρότσο

Στο 40΄ η Ένωση μπαίνει ξανά μπροστά στο σκορ όταν από μπαλιά του Κωνσταντάρα ο Θεοδωρακάκης με ωραίο πλασέ κάνει το 2-3.

Έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα μας να προηγείται.

Στο 62΄ ο Κοτρότσος κάνει το 3-3 με κεφαλιά.

Στο 69΄ ο Ηρακλής παίρνει για πρώτη φορά το προβάδισμα με 4-3, με σουτ του Κοντοζήση Μ. , οπού ήταν και το τελικό σκορ.